Sesli Masal Dinle, Sesli çocuk Masalları ve Hikaye Dinle

Sesli Çocuk Masal Dinleme Sitesi

Masal dinlemenin önemini ünlü şairimiz bize çoktan tarif etmiş. Cemal Süreya masal dinlelememiş çocuklar kedinin resmini cetvelle çizer diyerek olayı özetlemiş ama biz yine de uzatalım biraz. Masallardaki olağan üstü olaylar çocukların hayal gücünü geliştir. Çocuklar masalları dinlerken hayrete düşebilir, bu olaylar çocuğun yaşamda karşılaşacağı güçlüklere karşı hazırlar. Masalların en önemli özelliği de iyilik dürüstlük gibi değerleri masallar yoluyla çocuklara daha rahat anlatabilir, aktarabilirsiniz. Çocukluk döneminde bir çoğumuzun dedesi, ninesi, annesi veya babası uyumadan önce masallar anlatmış, ninniler söylemiştir. Uyku öncesi masal dinlemek çocuklar için yapılabilecek en güzel ve en verimli etkinliktir. Bu masallar hiç şüphesiz çocukların gelişiminde çok olumlu izler bırakmıştır.


Herkesin bir masal anlatıcısı olmayabilir bunu göz önüne alarak hazırladığımız masal sitemizde çocuklar için sesli masallar, görüntülü masallar dinleme hizmeti vermeye başladık. Dünyaca ünlü masal ve fabl yazarlarının en güzel masallarını sesli ve yazılı olarak bir araya getirmeye çalıştık. Bunların yanında Türk masallarının vazgeçilmez karakteri Keloğlan’ın masallarını da sitemizde bulabilirsiniz.

Masal anlatıcılığı basit görünen ama çok zor bir iştir. Ebeveynler çocuklarına masal anlatırken onları sıkabilirler, çocuklar bazen masal dinlerken de sıkılabilir onun için sitemizdeki sesli masallar anne-babalar için destek amaçlıdır. Sıkılgan çocuklar görüntülü masallarda resimlere bakarak masal dinleyebilirler bu bir çok çocuğun hoşuna gideceğini düşünüyoruz.

Masallarımız arasında şiddet içeren, argo, küfürlü vs sözler bulunmaz. Bunlara çok dikkat ediyoruz. Özellikle dünya klasik masallar arasında kabul edilen masalları sitemizde yayınlamaya çalıştık. Pamuk Prenses’ten, Keloğlan’a, Külkedisi Sindirella’dan Nasrettin Hoca’ya kadar pek çok masal kahramanının sesli masallarını sitemizde sesli olarak dinleyebilir, görüntülü olarak izleyebilirsiniz. En güzel çocuk masallarını dinlemek için Masaldinle.org sitemize bekleriz.

About The Author