Ses yalıtımında bir marka Seskes !

seskes-logo_1-1Şehir yaşamının hareket kazanması, 24 saat boyunca şehirlerin ayakta olması ve toplu yaşamların yaygınlaşması gibi sebeplerden dolayı günümüzde yüksek ses ve gürültü son derece büyük bir sorun haline gelmektedir. Profesyonel olarak uygulanan yalıtım teknikleriyle ses yalıtımında yaşanan problemi ortadan kaldırılabilmekte ve huzurlu bir yaşamın kapısı aralanmaktadır.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda uzun bir süre yüksek ses ve gürültüye maruz kalan kişilerde sinirsel olarak hastalıkların ortaya çıkma ihtimalinde artışın yaşandığı ve direk olarak stresin ortaya çıkmasına sebep olduğu gün yüzüne çıkarılmıştır. Tüm bu sebeplerden dolayı sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyen herkesin kaliteli bir şekilde sese karşı izole edilmiş evlerde yaşamaları tavsiye ediliyor. Günün büyük bir bölümünün iş yerlerinde geçmesi sebebiyle iş yerlerinde de sesin kusursuz bir şekilde yalıtılması gerekmektedir.

Bu alanda kalitesini kanıtlamasıyla ön plana çıkan Yapı Doktoru markasının onaylı bir firması olarak Antalya merkezli bir şekilde ülke genelinde faaliyet gösteren firma bünyesinde alanında uzman ve profesyonel ekipler görev almaktadır. Uzun yıllardan beri elde edilen deneyim ve uzmanlıkla birlikte profesyonel ekipler tarafından yalıtım uygulamaları sorunsuz ve istenilen şekilde yapılmaktadır.

Onaylı bir markanın firması olarak faaliyet gösterilmesinin yanı sıra yalıtım uygulamalarında tescilli ve yüksek standartlara sahip olan malzemelerin kullanılması da firmayı ön plana çıkarmaktadır. ISO 9001 belgesine sahip olunması da yüksek standartlara sahip olunduğunu en iyi şekilde ortaya koymaktadır.

Ses izolasyonu uygulamalarında kullanılan malzemenin kalitesinin son derece büyük bir önem taşıdığı ve uygulamanın sonucuna direk olarak etki edeceği unutulmamalıdır. Bu durumun farkında olan firma tarafından onaylı malzemeler tercih edilmekte olup, malzemeler tekstil hammaddeli, keçe dokulu ve blok levha şeklindedir. Blok levha şeklinde olması sayesinde istenilen her alana büyük bir rahatlıkla uygulanabilmekte ve sesin yalıtılması haricinde bir miktar ısı izolasyonu da sağlanabilmektedir.


Uygulanacak olan alanın büyüklüğüne ve özelliklerine göre farklılık gösterebilse de isteyen herkes her hangi bir uzmanlık ve deneyim gerektirmeden oldukça pratik bir şekilde uygulayabilmektedir. Ürünler genel olarak aynı gün teslim edilmekte olup ekonomik fiyat garantisi de verilmektedir.

Piyasada oldukça farklı içeriklere sahip izolasyon malzemelerinin satışa sunulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Malzeme seçiminde ürünlerin içeriğine dikkat edilmeli ve sağlığa her hangi bir şekilde zararlı içeriklerin bulunmaması gerekmektedir. Firmanın sunduğu ürünlerin bünyesinde kansorejen ve sağlığa zararlı malzemeler bulunmamaktadır. Lifli ve batıcı bir dokuya sahip olmaması sayesinde de koruyucu bir eldiven ve maskeye dahi gerek kalmadan kısa bir süre içerisinde istenilen tüm yüzeylere uygulanabilmektedir.

Ses yalıtım malzemesi her ortama uyumlu olmasıyla da ön plana çıkmakta olup, her hangi özel bir alete ihtiyaç duyulmadan küçük bir makas yardımı ile rahatlıkla istenilen büyüklüklerde kesilebilmektedir. Yumuşak ve pürüzsüz yapıya sahip olan malzeme sadece düz yüzeylerde değil, silindir biçimindeki yüzeylerde ve kolonlarda da görüntüyü her hangi bir şekilde bozmadan uygulanabiliyor.

Yüzlerce referansa sahip olan firma ses yalıtımı alanında uzmanlığını en iyi şekilde ortaya koymakta ve sunduğu ürünlerde de aynı kaliteyi göstermektedir. Malzemelerin yüksek teknolojilerle üretilmesi ve ultra hafif bir yapıya sahip olması uygulama açısından büyük bir önem taşıyor. 1 metrekaresinin sadece 1 kilogram olması sayesinde uygulanan alana ekstra bir yük meydana getirmemektedir. Bunun yanı sıra hafif bir yapıya sahip olmasının yanı sıra noktasal olarak yüksek bir dirence sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Ürünle ve sunulan hizmetlerle ilgili olarak bilgi almak isteyenlerin internet sitesi üzerinden iletişime geçmesi yeterli olacaktır.

About The Author