KULLANDIĞIMIZ BULAŞIK MAKİNELERİ NASIL ÇALIŞTIRILIR

KULLANDIĞIMIZ BULAŞIK MAKİNELERİ NASIL ÇALIŞTIRILIR

bulasik-makinesinin-kokusu-nasil-gider-4Kullandığımız bulaşık makineleri nasıl çalışır sorusuna cevap verebiliyorsanız bulaşıklarınızın sağladığı temizlik performansını da bilerek sorun yaşattığı anlarda da pratik çözümlerini kolayca bulabilirsiniz. Kullandığımız bulaşık makineleri bizlere zamandan tasarruf ettirerek sadece bir düğmeye basma şekilde bilinse de içeriği ve taşıdığı özellikleriyle de yıkama şekliyle önem taşımaktadır. Bulaşık makinelerinin özelliklerinden tam anlamıyla faydalanabilmek için nasıl çalıştığı hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Bulaşık makinesi bulaşıkları temizlemekle yetinmeyerek kuru bir şekilde tekrar kullanımını başarılı bir şekilde sağlar. Sancaktepe ve İstanbul geneline servis soru, sorun ve ihtiyaçlarınız için hizmet alabileceiğiniz Sancaktepe Arçelik servisi sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.


Bulaşık makineleri nasıl çalışır odaklı bilgilerin başında kirli olan bulaşık makinelerin bizler tarafından kir alımı gerçekleştirdikten sonra makineye her alanına göre düzenli bir şekilde yerleştirmemiz gerekmektedir. Daha sonra bulaşık makinesinin temizliğini sağlayan içerisinde kir çıkarıcı ve leke çözümleyici barındırarak parlaklığını da sağlayan deterjan kullanımı doğru yere yerleştirilmelidir. Bulaşık makinesinin su dağıtımını aynı oranda sağlayan su fıskiyeleri kirli bulaşıklara püskürme oluşturur ve enzimlerle bulaşarak yıkamaya başlar. Birçok makinede tercih olarak bulunan ön yıkama aşamasında makine suyu pompalayarak tahliye eder ve temiz suyla değişim yaparak kirini alır. Ön yıkama sonrasında makine ana yıkama aşımına geçerek, asıl yıkama işlemini gerçekleştirmek için deterjan alımını gerçekleştirir. Deterjanın bulaşık makinesinin su püskürtülme olayla her alana dağılımı sağlanır ve bulaşıklarının yüzeyiyle buluşması sağlanır. Deterjanın iyi alımı sağlanılması için makine bu bölümde tazyikli su fışkırtma işlemini gerçekleştirmektedir. Bulaşık makinesinde bulunan programların seçimine göre sıcak su derecesi suyun sıcaklığını ayarlar. Kirlerin temizliği sağlandıktan sonra makine içerisinde barındırdığı kirli suyu boşaltmaktadır. Eğer ara durulama seçeneği tercih edildiyse bu aşamada bulaşıkların yüzeylerinde kalan kirler soğuk suyla temizlenerek son durulama kurutulma aşamasına geçilir. Bu aşamada su parlatıcıyı kendisine ilave ederek sıcaklık derecesini yükselterek su tahliye eder, sıcak hava aracılığıyla kurutma işlemini gerçekleştirir.  Pendik Arçelik servisi bizlere en içten yardımcı olarak bilgilerini bizden esirgemedi.

Bulaşık makinesi tüketicilerine bulaşık makinesi nasıl kullanılır konusunda dikkat çekilecek önemli nokta bulaşık makineleri yıkama işlemini tamamladıktan sonra kapağının hemen açılmamasıdır. Açıldığı takdirde sıcaklığın hız değeri düştüğünden bulaşıkların kurumamasına neden olmaktadır. Soğanlık Arçelik servisi bizi bilgilendirdi.

 

 

 

About The Author